Esinejad

Mailaul 2017 autorilauljad

Mick Pedaja

Mick Pedaja on noor helilooja ja laulja, kes võitis eelmisel aastal eestlaste südamed Eesti Laulu konkursil lauluga „Seis“. Tänavustel Eesti Muusikaauhindade jagamisel  pärjati tema albumit „Hingake / Breathe“ aasta alternatiiv/indiealbumi tiitliga.

Kuigi Micku muusikat võib pidada kargelt põhjamaiseks, on autori enda sõnul tema loomingu eesmärk tuua publikule soojust ja rahu. Micku ülesastumine laval on omaette kunstiline tervik – lisaks vahelduvatele kõlamaastikutele mängivad olulist rolli laulja selja taga kõrguvad visuaalid, mis aitavad tema lugu veelgi mõjusamalt jutustada.

Mick annab kevadöise kontserdi festivali teisel päeval (05.05) Tartu Jaani kirikus kell 22:00.

Kodulehekülg | Facebook | Soundcloud | Youtube

 

Joel Havea

JoelHavea_Artboard 5

Joel Havea on multitalent – laulja ja laululooja, suurepärane kitarrist. Artist, kelle loomingus peegelduvad laialdased muusikalised ja kultuurilised kogemused ning Tonga ja Hollandi päritolu. Tal on väga isikupärane reggae ja soul’i sugemete ning pop’i tunnetusega akustilise laululoomise stiil.

Joel sai esimesed esinemiskogemused juba noorena. Koos vend Dave’iga moodustati Melbourne’s duo Havea vennad. Debüütalbumi “You Make Me Believe” menu järel ei jäänud Joel loorberitele puhkama. Alates 2012. aastast on ta andnud üle 400 kontserdi 13 riigis, 4 kontinendil. Praegu töötab Joel Euroopa ja Austraalia kontsert-tuuride vahel uue albumi kallal, mille annab välja oma Hamburgis tegutseva trioga.

Joel annab kontserdi 5. mail kell 20.00 Erinevate Tubade Klubis koos Eesti artisti Lepatriinuga.

Kodulehekülg | Facebook | Soundcloud | Youtube

 

Silver Sepp

SilverSepp_Artboard 5

Silver Sepp on vabaduse sümbol. Alati kummitama jääv refrään: “Igaühe hinges on revolutsioon, lase südamel rääkida” kirjeldab hästi tema loomingut – vahetu, siiras, kaasahaarav ja aus.

Ta on artist, keda peab nägema elavas esituses. Tema loodud muusikat justkui ei saagi temast endast eraldada. Iga esinemine on kordumatu etendus ning sageli juhtub, et muusika ja sõnad sünnivad kohapeal.

Sepp suhtub muusikasse harjumuspärasest palju laiemalt. Tema looming õpetab, et kui hoolikalt kuulata, võib leida muusikat ka tavalistes esemetes. Iga esinemisega käivad kaasas tema enda leiutatud pillid, mis tekitavad isikupärase ja huvitava kõlamaailma.

Silver Sepp annab kontserdi 06. mail kell 20:00 Tartu Jaani kirikus.

Kodulehekülg | Facebook | Soundcloud | Youtube

 

Lepatriinu

Lepatriinu_Artboard 5

Lepatriinu on isikupärane artist, kes on viimase aasta jooksul tõestanud ennast kui uus ja huvitav nüanss Eesti autorilaulu skeenes. Tema pealtnäha lihtne akustilise kitarri saatel ülesastumine on detailirohke, milles isikupärane hääl ja  kaasahaaravad elektroonilised rütmid loovad lummust tekitava terviku.

Lepatriinul on hulgaliselt ülesastumisi televisioonis ja raadios. Lisaks oli Lepatriinu Noortebänd 2016 finalist ja noppis seal valdava osa auhindadest sealhulgas ka esinemiskutsed Jazzkaarele, Intsikurmu Festivalile ja Augustibluusile. Tema esimene sooloalbum (EP) tuli välja selle aasta jaanuaris. Märtsis ilmus muusikavideo laulule “Sensitive”.

Lepatriinu esineb 5. mail kell 20:00 Tartu Erinevate Tubade klubis koos Joel Haveaga.

Facebook | Soundcloud | Youtube

 

Projekt 7: Hanna, Khris-Marii ja Anett

Projekt7_Artboard 5

Mailaulu jaoks kokku tulnud koosseis Projekt 7 koosneb peamiselt Elleri muusikakooli rütmimuusika osakonna noortest, kes toovad sahti põhjast välja kolme neiu: Hanna Maarja Kanguri, Anett Tamme ja Khris-Marii Palksaare loomingu.

Ühises bändis saavad värsked autorilauljad katsetada oma muusikale uusi ja huvitavaid kõlasid. Noored seovad muusikasse emotsioonid, mida tekitavad inimesed, ümbruskond, igapäevased helid. Vokaalselt võimekad tüdrukud on eelnevalt enamasti esitanud oma eeskujude muusikat. Seda enam kujuneb eriliseks Mailaulu esimene õhtu, kus tüdrukute kontsert koosneb eranditult ainult nende enda loomingust.

Projekt 7 esineb 4. mail kell 22:00 Tartu Erinevate Tubade Klubis.

Soundcloud | Youtube

 

Priit Strandberg

PriitStrandberg_Artboard 5

Priit Strandberg on Vanemuise näitleja, kelle kirg teatri kõrval on muusika. Tema enda sõnul on muusika kõige ülem kunst, kuna muusikas on olemas kõige lihtsam aus seletamatus.

Strandbergi muusika kõlab lihtsalt, kuid puudutavalt. Just lihtsuse võlu pakub midagi äratuntavat kõigile. Tema mõtlikud laulud klaveri, kitarri ja flöödi saatel just pikkadesse ilusatesse õhtutesse ning panevad öö helisema.

Strandbergil ilmus eelmisel aastal debüütalbum “Valvab”, mis võtab kokku kümne aasta jooksul kirjutatud muusika.

Priit Strandberg esineb koos Marion Strandbergiga 5. mail kell 18:00 Trüki- ja Pabermuuseumis.

Facebook | Soundcloud | Youtube

 

Maimu Jõgeda

MaimuJõgeda_Artboard 5

Maimu Jõgeda omanäoline akordionimäng viib kuulajad kodustele radadele, kuhu tahaks lõpmata pikaks ajaks ilu nautima jääda. Oma muusikat kirjeldab ta kui mõtisklust, mis annab võimaluse kuulajal endasse vaadata.

Jõgeda on valinud professionaalse muusiku kutse ja õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemis pärimusmuusika erialal. Kuigi ta muusika on instrumentaalne, on ta loomingul võime jutustada isiklikke ja puudutavaid lugusid. Tal on parasjagu käsil sooloalbumi lindistamine. Kes suvel ilmuvat sooloalbumit ära oodata ei jaksa, saab muheda võimaluse tema ülesastumist nautida kevadisel Mailaulu festivalil.

Maimu Jõgeda esineb 5. mail kell 18:00 Trüki- ja Paberimuuseumis.

Facebook | Soundcloud | Youtube

 

Eeva Talsi

EevaTalsi_Artboard 5

Eeva Talsi nimi Eesti autorilaulu maastikul tutvustamist ei vaja. Tema muusika on soojendanud viimaste aastate jooksul mitmeid Eesti kodusid. Tema laulud on südamlikud ning tihti on nendes ka õpetlik ja ausameelne sõnum. Eelmisel aastal ilmus Eeva Talsil koostöös luuletaja Juhan Aruga sooloalbum “Vähemalt täna”.

Eeva ja Villu Talsi on duona esinenud juba üsna kaua, laiemale avalikkusele aga on nad tuntud muusikutena bändist Curly Strings. Duo esinemislaadi iseloomustab vahetu siiras rõõm muusikast ja kokkumängust. Kontserdil kõlab nii vanemaid traditsioonilisi pillilugusid kui ka omaloomingulisi laule mandoliinil, kitarril, viiulil ja Hiiu kandlel.

Eeva ja Villu Talsi esinevad Tartu Jaani kirikus 4. mail kell 20:00.

Facebook | Soundcloud | Youtube

 

Puuluup

Puuluup_Artboard 5

Festivali viimasel päeval astub üles Puuluup.

Hiiu kandleid elektroonikaga ristav Puuluup kõigub pärimuse ja kaasaegsete muusikastiilide piiril, flirtides maailmamuusika, undergroundi ja popiga. Puuluup juhib hiiu kandle jõhvkeelte võnked läbi efektiplokkide ja luuperi ning kasutab alternatiivseid mängutehnikaid ja heli tekitamise võimalusi. Hiiu kandle mahedale sahinale lisanduvad elektrooniliselt võimendatud kajad, koputused, kriuksud ja krabinad.

Puuluup astub üles Genialistide klubis 6. mail kell 22:00.

Facebook | Soundcloud | Youtube

 

Lunau & Sund

Lunau&Sund_Artboard 5

Lunau & Sund on Taanist pärit abielupaar, kes on koos esinenud kaua – lausa 15 aastat. Sarnaselt Talsidele kasutavad ka nemad laulude edasi andmiseks erinevaid pille: kitarri, akordionit, suupilli ja kalimbat. Nende esinemine on kõlaliselt kargete Skandinaavia mõjutustega.

Lunau & Sund esineb Eestis esmakordselt. Nende muusika on mõjutatud Taani folk-muusikast. Kuigi nende laulud on Taani keeles, tekitab viiside puhas esitus kuulajas sulgkerge tunde ja lennutab unistama kaugetele Põhjala radadele. Mailaulu avakontserdil saab kuulda, kuidas kahe erineva kultuuri teed ristuvad ja millise sümbioosi tekitab armastus muusikas.

Lunau & Sund astub üles 4. mail kell 20:00 Tartu Jaani kirikus samal kontserdil Eeva & Villu Talsiga.

Kodulehekülg | Facebook | Soundcloud | Youtube

30. märts 2017
Mailaulu uus disain

Kuna autorilauljad esitavad enda muusikat instrumentide saatel, pöörame selle aasta disainiga tähelepanu just festivalil...

Loe lisa...
30. märts 2017
Uus korraldusmeeskond

Sellel aastal korraldavad festivali Mailaul Juhani Jaegeri juhtimisel Anneli Rääbis, Liisa Hõbe, Armas Riives...

Loe lisa...