Ajalugu

2016

ESINEJAD: Pastacas, Odd Hugo, Michaut/Perkins (Prantsusmaa/Holland), Steps to Synapse, Mauno Meesit, Kadri Voorand, Dakooka (Ukraina), Vinland, Allan Vainola ja Unenäopüüdjad, Andy Fite (USA), Helin-Mari Arder, Annika Fehling (Rootsi), Põhja Konn, Hõbe, Tallinn International Youth Orchestra, Marten Kuningas, Triinu Taul, Frederik Küüts, Martin Jonsson.

WORKSHOPID: Annika Fehling – “Esitaja karakteri loomine”, Brett Perkins – “Iseseisva muusikukarjääri ja enesepromotsiooni alused”, Andy Fite – “See laul kirjutas end ise” (loomuliku kõne ning heli- ja sõnaloomingu seosed).

Festivali peakorraldaja ja kunstiline juht: Juhani Jaeger

MEESKOND: Karoliine – Lisette Kõiv, Anna Lea Haamer, Anneli Rääbis, Mait Vesker

2015

ESINEJAD: Drukmo Gyal (Tiibet), Taisto Uuslail, Mckinley Black (USA/Saksamaa), Jaan Tätte, Mihail Tselkovik (Valgevene), Miina Rikka, Daithi Rua (Iirimaa/Belgia), Sten-Olle Moldau, Vinland, Innersound, Priit Strandberg ja segakoor HUIK, Pööriöö, Aapo Ilves, Jaan Sööt, Mari Kalkun (CD esitlus), Maarja Pärtna ja Riho Kall, Naised Köögis (CD esitlus), Andres Roots ja Andres Mikk

WORKSHOPID: Kirke Karja ja Carine Jessica Kostla “Inspiratsioon ja motivatsioon”, Mckinley Black “Hääl”, Daithi Rua “Capo ja alternatiivsed häälestused”

Festivali peakorraldaja ja kunstiline juht: Juhani Jaeger

MEESKOND: Gloria Kadarpik, Karoliine-Lisette Kõiv, Kristel Denisov, Elsa Nagel, Liili Agneta Jaeger, Elina Hokkanen

2014

ESINEJAD: Floatstone (Belgia), Jarek Kasar, Mikk Tammepõld, Tajo Kadajas, Katrin Pärn & inBoil, Maria Peterson & Eva Eensaar, Marten Kuningas, Taavi Peterson, Tuuli Velling, Ellom & Sebastian Wesman (Eesti, Argentiina) ning Pööloy Gläänz

Festivali peakorraldaja ja kunstiline juht: Juhani Jaeger

MEESKOND: Gloria Kadarpik, Kristel Denisov, Ave Saarva, Janet Kljuzin, Liili Agneta Jaeger, Elina Hokkanen, Taavi Muide

2013

ESINEJAD: Johanson&Vennad ja Mari Pokinen, Cyann (Prantsusmaa), Iiris Vesik ja ansambel, William Must Hunt, ansambel Armastus, Kreatiivmootor, Candy Empire, ansambel Tume, Sensatsiooniline Tartu Kevadbänd, Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane, Vinland, Odd Hugo, Cleaning Women (Soome)

Festivali peakorraldaja ja kunstiline juht: Juhani Jaeger

MEESKOND: Põim Kama, Airi Räim, Sander Sirel

2012

ESINEJAD: Prägnantne Brigaad, Pastacas, Tenfold Rabbit, Jaak Johanson ja Krista Citra Joonas, Liisi Altsaar, Tuuli ja Teet Velling, Kristiina Ehin ja Sofia Joons, Riho Sibul, Allan Vainola ja Unenäopüüdjad, Anu Taul ja Tarmo Noormaa, Puhkus, Anne Maasik ja Heiki-Rein Veromann, Arno Tamm, Lauri Sommer, William Must Hunt, Veiko Tubin, Aapo Ilves ja Alar Kriisa, Tume, InBoil

Festivali peakorraldaja ja kunstiline juht: Juhani Jaeger

MEESKOND: Põim Kama, Airi Räim, Sander Sirel

2011

ESINEJAD: Lauri Sommer, Aapo Ilves, Arno Tamm, Marilyn Jurman, ansambel Tume, Mikk Saar ja sõbrad, Prägnantne Brigaad

FESTIVALI PEAKORRALDAJA JA KUNSTILINE JUHT: Põim Kama

2010

ESINEJAD: Pastacas, Jaan Pehk, Jaan Sööt, Mikk Tammepõld ja Laur Joamets, Arno Tamm, Mari Pokinen, Jaan Tätte juunior, Allar Lepa, Bleek (Rootsi), Moskva/Odessa (Vene-Eesti), Melony Green, DJ-s Berk Vaher, Avantüristid, John Cage ja Von Lucas

Festivali peakorraldaja ja kunstiline juht: Põim Kama

2009

ESINEJAD: Mikko Alatalu ja Harri Rinne (Soome), Kaupo Torim, Tiit Born, Mari Pihl ja Thea Kristal

Festivali peakorraldaja ja kunstiline juht: Ants Johanson

2008

ESINEJAD: Eva Eensaar, Maria Peterson ja Lembit Peterson, Kait Tamra, Erko Niit,  Villu Tamme, Mathura, Lauri Sommer, Kaarel B. Väljamäe, Andreas Kalkun, Kauksi Ülle, Merca, Aapo Ilves, Ljudmila Mesropjan ja Vilde teatri vene trupp, Kärt Johanson ja Taavi Kerikmäe, Veiko Tubin, Juhani Jaeger, Tõnis Mägi ja Oleg Pissarenko, Mari Kalkun, Triin Norman, Pastacas

Festivali peakorraldaja ja kunstiline juht: Ants Johanson

2007

ESINEJAD: Pastacas, The Flowers Of Romance (Tõnu Trubetsky ja Allan Vainola), InBoil, Heikki Kalle, Anu ja Triinu Taul, Lauri Sommer, Ruslan PX, Jaan Pehk, Eva Mitreikina, Aapo Ilves, Jan Rahman, Jaan Pulk, Aleksander Müller, Jüri Kaldmaa, Lauri Sommer, Merca, Aapo Ilves, Jan Rahman, Jaan Pehk, Vahur Afanasjev, Contra, Jarek “Chalice” Kasar, Mari “Meego” Kalkun, Minu Isa Oli Ausus Ise, Vladimir Tšerdakov, Riho Sibul, Tanel Padar, Johanson&Vennad

Festivali peakorraldaja ja kunstiline juht: Ants Johanson

2006

ESINEJAD: Martin Denning (Iirimaa), Lauri Sommer, Aapo Ilves, Jaan Pehk, Vaiko Eplik, Chalice ja Tõnis Mägi, Allan Vainola

Festivali peakorraldaja ja kunstiline juht: Ants Johanson

2005

ESINEJAD: Aapo Ilves, Alexei Alexeev, Chalice, Ruslan PX, Jaan Pehk, Eva Eensaar ja Maria Peterson, Juhani Jaeger ja Ott Kaasik, Pastacas, Barbariz, Lauri Sommer, Veiko Tubin, Helin-Mari Arder, Tõnis Mägi, Kait Tamra ja Soomest J. Karjalainen (Soome)

Festivali peakorraldaja ja kunstiline juht: Ants Johanson

2004

ESINEJAD: Jaak Tuksam, Riho Sibul, Tõnis Mägi, Tarmo Urb, InBoil, Jaak ja Mart Johanson, Jaan Sööt, Kait Tamra, Aapo Ilves, Anu ja Triinu Taul, Ruslan PX, Lena Sabinina, Erko Niit ja Laas Pärtel, Anne Maasik ja Heikki Rein Veromann

Festivali peakorraldaja ja kunstiline juht: Ants Johanson

30. märts 2017
Mailaulu uus disain

Kuna autorilauljad esitavad enda muusikat instrumentide saatel, pöörame selle aasta disainiga tähelepanu just festivalil...

Loe lisa...
30. märts 2017
Uus korraldusmeeskond

Sellel aastal korraldavad festivali Mailaul Juhani Jaegeri juhtimisel Anneli Rääbis, Liisa Hõbe, Armas Riives...

Loe lisa...